Zoopsycholog

Zapraszamy na jedyny w Polsce indywidualny kurs Zoopsycholog, który składa się z minimum 100 godzin przypadających wyłącznie na jedną osobę. Kurs realizowany jest w formie zjazdów weekendowych lub w tygodniu. Każdy sam decyduje kiedy chce rozpocząć szkolenie i jak często chce przyjeżdżać oraz ile dni mają trwać zajęcia. Kurs skierowany jest do osób, które myślą o realnym założeniu własnego biznesu, czyli porady z zakresu psychologii zwierząt i chcą faktycznie w ten sposób się utrzymywać jako Zoopsycholog – Behawiorysta zwierzęcy.
Oczywiście kurs Zoopsycholog może zostać zorganizowany dla więcej niż jednej osoby i takie kursy również się odbywają – o szczegóły prosimy pytać.
Co nas wyróżnia od innych proponowanych kursów Zoopsycholog, Behawiorysta, Psychologia Zwierząt?
1. Olbrzymia ilość metod pracy ze zwierzętami oraz mieszanie metod ze sobą, abyście mogli dostosować metodę do zwierzęcia lub danego problemu.
2. Prawdziwe indywidualne zajęcia, a nie „indywidualne” podejście, co oczywiście jest niemożliwe kiedy na sali jest 10, 15, 20 osób.
3. Wyjaśnianie przeróżnych kwestii do „bólu”. Nie ma możliwości, aby ktoś wyjechał bez zrozumienia danego tematu.
4. Stały kontakt po kursie, aby ułatwić rozwój własnej działalności lub pomóc w rozwiązywaniu problemów w trakcie własnej pracy z psami, kotami i innymi zwierzętami.
5. Możliwa płatność w ratach, która nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.
6. Kadra to praktycy, którzy na co dzień prowadzą własne ośrodki szkolenia i tresury, w których uczą psy, ich właścicieli oraz rozwiązują przeróżne problemy behawioralne psów, kotów i innych zwierząt – nie tylko towarzyszących.
7. Nie zakładamy stron ani kont na forach, na których sami się chwalimy, że jesteśmy super.
8. Nie kłamiemy, że wydajemy coś – dyplomy, certyfikaty itp. – na drukach MEN, bo my trzymamy się rozporządzenia, czyli wydajemy zaświadczenia wg wzoru MEN określone odpowiednim rozporządzeniem dla danej formy kształcenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
9. Nie piszemy, że kurs trwa setki godzin, z których połowa to na własną rękę załatwiona praktyka – my jesteśmy od tego, aby Was nauczyć i kierować całym procesem kształcenia.
10. Odpowiadamy bez problemu na zadane nam pytania.
11. Jesteśmy dla Was, czyli klient nasz Pan. Tylko nie do przesady :).
12. Nie zostajesz „Behawiorystą” danej szkoły z nic nie wartym papierkiem lub z niby kimś uprawnieniami innego państwa, a wykwalifikowanym Zoopsychologiem.
13. Nie zlecamy kursów i nie przekazujemy kursantów podwykonawcom itp.
Program:
– podział grup zwierząt i użytkowanie,
– ogólne pojęcie behawioru,
– człowiek jako przewodnik zwierzęcia,
– udomowienie i psychofizjologia,
– schematy behawioralne różnych grup zwierząt,
– socjalizacja zwierząt,
– agresja: skąd się bierze – rodzaje, systemy hamowania,
– komunikacja,
– instynkty, popędy, zmysły, bodźce, odruchy,
– szczegółowe omówienie różnych grup zwierząt:
– psy,
– koty,
– konie,
– zwierzęta gospodarskie,
– ptaki,
– podstawy pracy ze zwierzętami,
– metody uczenia się,
– zwierzęta w zoo,
– symptomatologia weterynaryjna,
– socjobiologia,
– nerwice,
– psychozy,
– charakteropatie,
– socjopatie.
Koszt kursu od 2000 zł. – cena uzależniona jest od dotychczasowego zaawansowania oraz posiadanej wiedzy z zakresu szkolenia, psychologii, kynologii itp.

Często organizujemy przeróżne promocje – zadzwoń i zapytaj o dostępny rabat dla Ciebie!
Zawód ZOOPSYCHOLOG został  wprowadzony na listę zawodów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dnia 1 lipca 2007 roku.
Zoopsycholog jest doradcą, który pomaga właścicielowi zwierzęcia towarzyszącego tworzyć satysfakcjonującą dla obu stron relację pomiędzy nim a zwierzęciem, oraz usunąć lub zredukować niepożądane, niepokojące zachowania zwierzęcia, na które skarży się właściciel.
Zadania zawodowe zoopsychologa:
– przeprowadzanie rozmowy z właścicielem lub właścicielami zwierzęcia domowego i na podstawie uzyskanych od nich informacji wyjaśnienie przyczyny problemu i wskazanie optymalnych rozwiązań,
– obserwacja zachowań zwierzęcia domowego oraz środowiska, w którym żyje, aby lepiej rozpoznać problem
– wybór i przedstawienie właścicielowi określonej terapii zachowań, którą powinien przeprowadzić, aby usunąć lub zredukować problem z zachowaniem zwierzęcia
– udzielanie porad w zakresie prawidłowej socjalizacji i wychowania młodych zwierząt domowych, jak również porad w przypadku adopcji zwierząt ze schronisk
– pomoc przy wyborze zwierzęcia, ocena stanu psychicznego i osobowości zwierzęcia, przeprowadzanie testów psychicznych
– opiniowanie zachowań zwierząt domowych w różnych sytuacjach, oraz ocena warunków i przygotowania właścicieli do utrzymywania tych zwierząt
– propagowanie właściwego stosunku społeczeństwa do zwierząt domowych, doradztwo w zakresie relacji między zwierzętami domowymi a społeczeństwem.